3ο επιβεβαιωμένο κρούσμα στο σχολείο μας

Μετά από εισήγηση της Διεύθυνσης Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας της Περιφερειακής Ενότητας Β.Τ. Αθηνών ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β? Αθήνας με την υπ? αριθμόν 19882/1-11-2020 απόφασή του ανέστειλε προσωρινά τη λειτουργία των τμημάτων Β4 και ΒΘΕΤ1 του 1ου ΓΕ.Λ. Αγίας Παρασκευής από 31-10-2020 έως και 13-11-2020 λόγω επιβεβαιωμένου κρούσματος κορωναϊού σε μαθήτρια των ανωτέρω τμημάτων. Ως εκ τούτου οι μαθητές/μαθήτριες των συγκεκριμένων τμημάτων θα παραμείνουν στις οικίες τους και θα αρχίσει η εξαποστάσεως σύγχρονη εκπαίδευση, σύμφωνα με τις οδηγίες που θα αποσταλούν σε γονείς και κηδεμόνες από την ομάδα υποστήριξης. Επίσης, ενημερώνουμε ότι πραγματοποιήθηκε από το Δήμο Αγίας Παρασκευής νέα έκτακτη απολύμανση σε όλους τους χώρους του σχολείου το πρωί της Κυριακής, όπως προστάζει το υγειονομικό πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ. Το υπόλοιπο σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά.
Ευχόμαστε περαστικά στη μαθήτριά μας.