Παραλαβή φορητών υπολογιστών

Χθες παραλάβαμε επτά φορητούς ηλεκτρονικούς υπολογιστές από τη Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Αγίας Παρασκευής οι οποίοι θα ενισχύσουν τη δανειστική ικανότητα του σχολείου μας προκειμένου να βοηθηθούν οικογένειες μαθητών που τους έχουν απόλυτη ανάγκη. Με τη λήξη της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης αυτός ο ηλεκτρονικός εξοπλισμός θα ενισχύσει κατά πολύ την υλικοτεχνική υποδομή του σχολείου, διευκολύνοντας την εκπαιδευτική και διοικητική διαδικασία. Υπενθυμίζουμε ότι μέχρι στιγμής όλος ο φορητός εξοπλισμός του σχολείου χρησιμοποιείται για τις ανάγκες της τηλεκπαίδευσης. Συγκεκριμένα τα 6 τάμπλετ που παραλάβαμε από το ΥΠΑΙΘ το Μάρτιο δόθηκαν σε οικογένειες μαθητών και οι 5 φορητοί υπολογιστές του σχολείου που παραλάβαμε τα προηγούμενα χρόνια έχουν δοθεί σε εκπαιδευτικούς και μαθητές.