Δημιουργία Ντοκιμαντέρ “Ες αύριον τα σπουδαία”

Τρεις μαθητές του σχολείου μας (Κοτσαρίδας Ιωάννης, Σταύρου Έλενα, Πρέζα Αλεξάνδρα) θα συμμετάσχουν στη δημιουργία ενός ντοκιμαντέρ με τίτλο “Ες αύριον τα σπουδαία” παραγωγής της Πανελλήνιας Ένωσης Σκηνοθετών που προβάλλεται από την ΕΡΤ2. Τα παιδιά κατά τη διάρκεια της πρώτης καραντίνας ήταν μαθητές του 2ου Γυμνασίου Αγίας Παρασκευής και συμμετείχαν σε διαδικτυακά μαθήματα θεατρικής αγωγής υπό την καθοδήγηση της ηθοποιού κας Τρύφωνα Ευστρατίας και υπό την αιγίδα του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 2ου Γυμνασίου Αγίας Παρασκευής. Ο Σύλλογος παρουσίασε διαδικτυακά κομμάτια της δουλειάς των παιδιών μέσω της σελίδας του στο facebook. Αποτέλεσμα αυτής της προβολής ήταν να κεντρίσει το ενδιαφέρον των υπευθύνων της συγκεκριμένης εκπομπής και κατόπιν επαφής τους με τον Σύλλογο συμφώνησαν στη δημιουργία ενός ντοκιμαντέρ.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στο Σύλλογο Γονέων του 2ου Γυμνασίου Αγίας Παρασκευής. Πραγματικά οι καλές ειδήσεις για δράσεις μαθητών/συλλόγων την περίοδο της πανδημίας μας χαροποιούν ιδιαίτερα. Μόλις έχουμε μονταρισμένο υλικό και τον σύνδεσμο για το live streaming της παράστασης θα ενημερωθείτε.