Σημαντική Ενημέρωση

Μετά από εισήγηση της Διεύθυνσης Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας της Περιφερειακής Ενότητας Β.Τ. Αθηνών ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β? Αθήνας με την υπ’ αριθμόν 19034/17-10-2020 απόφασή του ανέστειλε προσωρινά τη λειτουργία των τμημάτων Γ1 και ΓΘΕΤ3 (Υγείας) του 1ου ΓΕ.Λ. Αγίας Παρασκευής από 16-10-2020 έως και 29-10-2020, λόγω επιβεβαιωμένου κρούσματος κορωναϊού σε μαθήτρια των ανωτέρω τμημάτων. Ως εκ τούτου οι μαθητές/μαθήτριες των συγκεκριμένων τμημάτων θα παραμείνουν στις οικίες τους και θα αρχίσει η εξ αποστάσεως σύγχρονη εκπαίδευση, σύμφωνα με τις οδηγίες που θα αποσταλούν σε γονείς και κηδεμόνες μέσα στο Σαββατοκύριακο από την ομάδα υποστήριξης. Επίσης, ενημερώνουμε ότι έχει ζητηθεί από το Δήμο Αγίας Παρασκευής νέα έκτακτη απολύμανση σε όλους τους χώρους του σχολείου μέσα στο Σαββατοκύριακο, όπως προστάζει το υγειονομικό πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ. Το υπόλοιπο σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά.
Ευχόμαστε περαστικά στη μαθήτριά μας.