Εορτασμός Εθνικής Εορτής 28ης Οκτωβρίου

Εν όψει του εορτασμού της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου ?? σας ενημερώνουμε ότι λόγω της πανδημίας οι εορταστικές εκδηλώσεις, για το σχολικό έτος 2020-21 θα πραγματοποιηθούν την Τρίτη 27 Οκτωβρίου 2020 ως εξής:

? Προσέλευση μαθητών στις 8.15.

? Παράδοση της σημαίας από τον διευθυντή στη σημαιοφόρο του σχολείου παρουσία μόνο εκπροσώπων των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριών (πρόεδροι και αντιπρόεδροι των 5μελών συμβουλίων) τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα ατομικής προστασίας.

? Επετειακός εορτασμός εντός του κάθε τμήματος.

? Μετά το πέρας του επετειακού εορτασμού, σε κάθε τμήμα θα απονεμηθούν τα αριστεία ? βραβεία οι έπαινοι προσωπικής βελτίωσης και οι ειδικοί έπαινοι στους/στις μαθητές/τριες του σχολικού έτους 2019-20. Τα αριστεία και βραβεία της περσινής Γ? τάξης θα δοθούν σε διαφορετική μέρα που θα οριστεί σύντομα.

? Ανάκρουση του εθνικού μας ύμνου.

? Αποχώρηση των μαθητών.

Οι εν λόγω εκδηλώσεις θα έχουν διάρκεια τουλάχιστον δύο (2) διδακτικών ωρών.

Όσον αφορά την εκπροσώπηση των σχολικών μονάδων με τη συμμετοχή σημαιοφόρων και παραστατών σε εορταστικές εκδηλώσεις (Δοξολογία, κατάθεση στεφάνων κ.α.), αναμένουμε τις οδηγίες του Δήμου Αγίας Παρασκευής.