Ανάπλαση αύλειου χώρου

Ένα χρόνιο αίτημα της σχολικής κοινότητας του 1ου Γενικού Λυκείου Αγίας Παρασκευής πήρε επιτέλους σάρκα και οστά. Η ανάπλαση του αύλειου χώρου του σχολείου μας είναι πλέον μια πραγματικότητα. Μια πραγματικότητα η οποία αναβαθμίζει την ποιότητα ζωής των μαθητών, των εκπαιδευτικών και του βοηθητικού προσωπικού του παλαιότερου και μεγαλύτερου Γενικού Λυκείου της πόλης μας. Ευχαριστούμε όσους έβαλαν ένα λιθαράκι στην υλοποίηση αυτού του σημαντικού έργου, από την πρώην Δημοτική Αρχή του κ. Σταθόπουλου, που ενέταξε το έργο στο πρόγραμμα «Φιλόδημος ΙΙ» και το δημοπράτησε, μέχρι την νυν Δημοτική Αρχή του κ. Ζορμπά που το υλοποίησε. Το μεγαλύτερο ευχαριστώ όμως πηγαίνει στην σχολική κοινότητα του 1ου Λυκείου για την υπομονή και επιμονή που έδειξε τόσα χρόνια. Στους μαθητές, στις μαθήτριες, στους γονείς, στις διοικήσεις, στο εκπαιδευτικό και βοηθητικό προσωπικό του σχολείου.
Καλορίζικο λοιπόν!