Αναβάθμιση εργαστηρίου πληροφορικής

Μετά από τα επανειλημμένα αιτήματα της Διεύθυνσης του σχολείου προς το Δήμο Αγίας Παρασκευής για αναβάθμιση του Εργαστηρίου Πληροφορικής, ο Πρόεδρος της Δευτεροβάθμιας Σχολικής Επιτροπής κύριος Τραυλός έκανε πράξη την υπόσχεση που μας έδωσε στο Σχολικό Συμβούλιο της 16ης Νοεμβρίου 2017. Συγκεκριμένα σήμερα το πρωί παραδόθηκαν στο σχολείο μας έξι (6) πλήρη συστήματα ηλεκτρονικών υπολογιστών (κεντρική μονάδα-οθόνη-πληκτρολόγιο-ποντίκι), ένας (1) φορητός ηλεκτρονικός υπολογιστής και ένας (1) projector. Ευελπιστούμε ότι θα ακολουθήσουν και άλλες παραλαβές σύγχρονου υλικοτεχνικού εξοπλισμού στο μέλλον, ώστε το εργαστήριο πληροφορικής να αναβαθμιστεί πλήρως προς όφελος της εκπαιδευτικής διαδικασίας. Σας ευχαριστούμε!