Έλ@ στη θέση μου

Το Τμήμα Παιδείας του Δήμου Αγίας Παρασκευής, οι πρέσβειρες της Ακαδημίας του Ελληνικού Κέντρου Ασφαλούς Διαδικτύου «Saferinternet», η οποία τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και το Διαδημοτικό Κέντρο Πρόληψης Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας «Αργώ», των Δήμων Αγίας Παρασκευής και Παπάγου-Χολαργού, διοργανώνουν παρεμβάσεις στις σχολικές μονάδες με τίτλο «Έλ@ στη θέση μου» που απευθύνονται στο σύνολο της Σχολικής κοινότητας με στόχο την ευαισθητοποίηση των μαθητών, των εκπαιδευτικών και των γονέων στα θέματα της ασφαλούς χρήσης του διαδικτύου, του σχολικού εκφοβισμού και της αλληλεγγύης.

Στο πλαίσιο αυτων των δράσεων την Παρασκευή 10-3-2017 η κυρία Αποστολοπούλου Κωνσταντίνα (Ψυχολόγος) επισκέφτηκε το σχολείο μας και ενημέρωσε κατα τμήμα τους μαθητές της Α’ τάξης. Ακολούθησε συζήτηση με τους μαθητές.

ΚοινοποίησηShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *