Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής Λυκείου «Αριστοτέλης» 2017

Σας ενημερώνουμε ότι με την επιστημονική και εκπαιδευτική ευθύνη/επιμέλεια του Πανεπιστημίου Αθηνών (/Τμήμα Φυσικής), η Ελληνική Εταιρεία Φυσικής για την Επιστήμη και την Εκπαίδευση διοργανώνει υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων: 1. τον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Λυκείου «Αριστοτέλης» 2017 για τους μαθητές της Α’, Β’, Γ’ (α’ φάση) τάξης των Λυκείων, Γενικών και Επαγγελματικών, της χώρας 2. τον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Λυκείου «Αριστοτέλης» 2017 (β΄ φάση) για τους μαθητές της Γ’ τάξης Λυκείου που θα πρωτεύσουν στην α’ φάση.

Ο Πανελλήνιος μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής Λυκείου «Αριστοτέλης» 2017 και για τις τρεις τάξεις του Λυκείου (Γενικού και Επαγγελματικού), θα διενεργηθεί στις 11 Μαρτίου 2017, ημέρα Σάββατο και ώρα 9:30. Οι ενδιαφερόμενοι μαθητές θα υποβάλουν αίτηση συμμετοχής στο σχολείο τους, μέχρι την Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου 2017.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε ΕΔΩ.

ΚοινοποίησηShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *