Επέτειος 28ης Οκτωβρίου 1940-Μαθητική παρέλαση

Την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2016 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας η σχολική γιορτή για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Παράλληλα ορίστηκαν η σημαιοφόρος/παραστάτες για την σχολική παρέλαση, ενώ δόθηκαν τα αριστεία και βραβεία προόδου στους μαθητές για τις επιδόσεις τους κατά το σχολικό έτος 2015-2016.

Το 1ο ΓΕΛ συμμετείχε και στη μαθητική παρέλαση που πραγματοποιήθηκε ανήμερα της 28ης Οκτωβρίου στο Δήμο Αγίας Παρασκευής. Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και στους εκπαιδευτικούς φυσικής αγωγής κύριο Αναγνωστόπουλο και κύριο Σαράντο για το άψογο αποτέλεσμα.

parelasi

Στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων η εκπαιδευτικός του 1ου ΓΕ.Λ. Αγίας Παρασκευής Μαίρη Πολυχρόνη πήρε συνέντεξη από το Γιώργο Πολυχρόνη, έναν από τους τελευταίους επιζώντες του αλβανικού έπους 1940-1941.

ΚοινοποίησηShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *