Διακρίσεις μαθητών του 1ου ΓΕΛ. Αγ.Παρασκευής

• 31/1/2019 Συγχαίρουμε τη μαθήτρια του σχολείου μας Ροδοπούλου Νεφέλη για την κατάκτηση της 3ης θέσης στο ατομικό και της 1ης θέσης στο ομαδικό στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ξίφους Μονομαχίας Νεανίδων. Της ευχόμαστε υγεία και ακόμα μεγαλύτερες διακρίσεις
  • 10/2/2019 Η μαθήτριά μας Ροδοπούλου Νεφέλη μετά από τις Νεάνιδες βάλθηκε να κατακτήσει την κορυφή και στις Γυναίκες. Έτσι χθες και παρά τα προβλήματα υγείας που αντιμετώπιζε κατάφερε να κατακτήσει το ασημένιο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών Ξίφους Μονομαχίας. Με τη νίκη αυτή εξασφάλισε την πρόκρισή της στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που θα πραγματοποιηθεί στην Πολωνία!!! Σήμερα κατέκτησε και το χρυσό μετάλλιο στο ομαδικό! Η σχολική κοινότητα του 1ου ΓΕ.Λ. Αγίας Παρασκευής σου εύχεται καλή συνέχεια Νεφέλη!
  • 23/2/2019 ,Η μαθήτριά μας Ροδοπούλου Νεφέλη (Α4) κατέκτησε τη 12η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ξίφους Μονομαχίας Νεανίδων στην Foggia της Ιταλίας τιμώντας για άλλη μια φορά τα Ελληνικά χρώματα.
  •  Συγχαρητήρια και ΠΑΛΙ Νεφέλη!