Διδακτική επίσκεψη των τμημάτων της Γ’ τάξης Θετικού Προσανατολισμού στην Εθνική Μετεωρολογική Υπηρεσία. Η ΕΜΥ υποστηρίζει αποτελεσματικά τις διαρκώς αυξανόμενες ανάγκες για παροχή μετεωρολογικής υποστήριξης στους τομείς της Εθνικής Άμυνας της Εθνικής Οικονομίας και των γενικότερων δραστηριοτήτων του κοινωνικού συνόλου. Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τα όργανα μέτρησης της ΕΜΥ και να ενημερωθούν για το σκοπό της. Αρχηγός της εκδρομής ήταν ο κ. Πλέγας (Φυσικός) και συνοδοί ο κ. Βασιλείου (Φυσικός), ο κ. Μπαλάσκας (Φυσικός) και η κα Στάθη (Μαθηματικός). Αξιοσημείωτο της επίσκεψης ήταν ότι ο σμηνίτης που εκτελούσε χρέη σκοπού πύλης ήταν παλιός απόφοιτος του σχολείου μας.
ΚοινοποίησηShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+