Ανανέωση πιστοποίησης με χρυσή ετικέτα esafety Label

Με σύνθημα «καλύτερα το προλαμβάνειν, παρά το θεραπεύειν», και αντιλαμβανόμενοι τη νέα ψηφιακή εποχή στην οποία είχαμε επισέλθει, ξεκινήσαμε το 2015 μια τεράστια προσπάθεια όχι μόνο για την αναβάθμιση της ψηφιακής υποδομής του σχολείου, αλλά κυρίως για την αλλαγή νοοτροπίας προς την κατεύθυνση της ψηφιακής ασφάλειας. Στο δρόμο αυτό είχαμε αρωγούς τους μαθητές μας, τους εκπαιδευτικούς, τους διευθυντές του σχολείου, τους γονείς, όλες τις δημοτικές αρχές και τον εθνικό συντονιστή του προγράμματος esafety Label κ. Λούβρη. Καταφέραμε μέσα σε 2 χρόνια να μεταμορφώσουμε το σχολείο και έτσι το 2017 βραβευτήκαμε ως ένα από τα 10 χρυσά σχολεία της Ελλάδος όσον αφορά τη ψηφιακή ασφάλεια. Η πανδημία στάθηκε η αφορμή να αντιληφθούμε πόσο σημαντικά είναι όλα αυτά που πετύχαμε. Η προσπάθεια συνεχίζεται για να διατηρηθούμε σε αυτό το υψηλό επίπεδο. Ευχαριστούμε την πρόεδρo του “Αργώ” κα Πίσπα Γεωργία για την αναγνώριση των προσπάθειών μας, τον εθνικό συντονιστή του προγράμματος esafety Label κ. Λούβρη Άρη και την Αντιδημαρχία Νεότητας του Δήμου Αγίας Παρασκευής για την ανάδειξη του έργου μας μέσα από το 1ο Φεστιβάλ Νέων!