Ενημερωτική παρέμβαση για την ασφάλεια στο διαδίκτυο

Για ένα ασφαλέστερο σχολείο και ένα καλύτερο διαδίκτυο, όπου όλοι θα έχουν την δυνατότητα να χρησιμοποιούν την τεχνολογία υπεύθυνα, με σεβασμό, με κριτική σκέψη και δημιουργικά.

Στο πλαίσιο της πολιτικής του σχολείου για την ασφάλεια στο διαδίκτυο πραγματοποιήθηκε σήμερα ενημερωτική παρέμβαση από τον κύριο Άρη Λούβρη, εθνικό συντονιστή του esafety Label.

Οι μαθητές της Α’ και Β’ τάξης παρακολούθησαν με ενδιαφέρον την ομιλία και είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν διαφορά ζητήματα με τον κύριο Λούβρη, τον οποίο και ευχαριστούμε θερμά για την τιμή που μας έκανε να μας επισκεφτεί.

Το διαδίκτυο είναι κομμάτι της ζωής μας. Παιδιά και νέοι, γονείς και κηδεμόνες, δάσκαλοι και εκπαιδευτικοί μπορούμε να το κάνουμε καλύτερο!