Online συνάντηση eTwinning

Κοινά προβλήματα, κοινές αγωνίες, κοινά συναισθήματα. Την δύσκολη αυτή περίοδο της πανδημίας όπου η ανάγκη για επικοινωνία και ανθρώπινη επαφή είναι μεγάλη, πραγματοποιήθηκε η πρώτη online συνάντηση μαθητών και καθηγητών του σχολείου μας με τους μαθητές και τον καθηγητή του ιταλικού σχολείου ?LICEO CLASSICO ? LINGUISTICO ? SCIENZE UMANE G. Nolfi, στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning. Έγινε η πρώτη γνωριμία, οι μαθητές μίλησαν για τα ενδιαφέροντά τους, τον ελεύθερο χρόνο, τα αγαπημένα τους φαγητά (σύντομα θα αναρτήσουμε συνταγές και βίντεο με παραδοσιακά ιταλικά φαγητά) και δώσαμε ραντεβού για επόμενη συνάντηση. Πιστεύουμε ότι είχαμε όλοι μια ευχάριστη και διαφορετική βραδιά. Στη συνάντηση συμμετείχαν η συντονίστρια του προγράμματος κα Ταράτσα Ασημίνα, το μέλος της παιδαγωγικής ομάδας κα Κατσίκη Ειρήνη και οι μαθητές/τριες Χρήστος Βαρέλης, Στέφανος Γαλάνης Βενιέρης, Ξένια Γαλανοπούλου, Χριστίνα Κάζαγλη, Μαρία Κάζαγλη, Ειρήνη Καλογεράκη, Νικόλας Καλόγηρος, Νίκος Καταζάς, Ιάσονας Κλήμης, Μαρία Στυλιανή Κονιστή, Μαρία Κολιού, Χριστιάννα Κουτουνίδου, Ελευθερία Μελάνη, Βασίλης Νάνης, Μαργαρίτα Νταντάμη, Γιώργος Τριαντόπουλος, Σοφία Τσαλαπάτα, Σωτήρης Τσιαμούρας, Εύα Χαμόργκα, Λεονάρδος Χατζηανδρέου.