Διευκρινήσεις για το πρόγραμμα των εξ αποστάσεως μαθημάτων

1. Οι 26 μαθητές του Β4 παραμένουν σε καραντίνα στα σπίτια τους για 14 μέρες. Θα επανέλθουν στο σχολείο στις 14/11 σύμφωνα με την απόφαση του Δ.Δ.Ε. Β? Αθήνας. Θα παρακολουθήσουν ΜΟΝΟ διαδικτυακά μαθήματα. Συγκεκριμένα θα παρακολουθήσουν τα μαθήματα γενικής παιδείας σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα της σχολικής μονάδας με ημερομηνία έκδοσης 26-10-2020. Οι μαθητές του Β4 που κατανέμονται στα τμήματα προσανατολισμού (10 μαθητές του ΒΘΕΤ1, 3 μαθητές του ΒΑΝΘΡ1, 10 μαθητές του ΒΘΕΤ2 και 3 μαθητές του ΒΘΕΤ3) θα παρακολουθήσουν διαδικτυακά μαθήματα προσανατολισμού σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα που στάλθηκε από την ομάδα υποστήριξης σήμερα στις 18.49 (θα υπάρξει επικαιροποίηση αύριο).
2. Οι μαθητές του ΒΘΕΤ1 (13 μαθητές του Β1 και 10 μαθητές του Β4) παραμένουν σε καραντίνα στα σπίτια τους για 14 μέρες. Θα επανέλθουν στο σχολείο στις 14/11 σύμφωνα με την απόφαση του ΔΔΕ Β? Αθήνας. Αυτοί οι 23 μαθητές θα παρακολουθήσουν ΜΟΝΟ διαδικτυακά μαθήματα. Συγκεκριμένα:
α) Οι 10 μαθητές του Β4 όπως περιγράφηκε στην προηγούμενη παράγραφο.
β) Οι 13 μαθητές του Β1 θα παρακολουθήσουν διαδικτυακά τόσο τα μαθήματα γενικής παιδείας όσο και τα μαθήματα προσανατολισμού σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα που στάλθηκε από την ομάδα υποστήριξης σήμερα στις 18.49 (θα υπάρξει επικαιροποίηση αύριο).