Ταξιδεύοντας με το Νίκο Καζαντζάκη

Το 1ο Γενικό Λύκειο Αγίας Παρασκευής συμμετείχε στο μαθητικό συνέδριο «Ταξιδεύοντας με το Νίκο Καζαντζάκη» που πραγματοποιήθηκε σήμερα Παρασκευή 8-12-2017 στο αμφιθέατρο του Δημαρχείου Παπάγου-Χολαργού «Μίκης Θεοδωράκης». Χαιρετισμό απηύθυνε ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β? Αθήνας κ. Φαλούκας και ο Δήμαρχος Παπάγου Χολαργού κ. Αποστολόπουλος.

Η εργασία του σχολείου μας με τίτλο: «Ο Νίκος Καζαντζάκης και οι Μεσογειακοί λαοί-Ταξιδεύοντας από την Ισπανία μέχρι την Αίγυπτο» εκπονήθηκε από τους παρακάτω μαθητές και μαθήτριες:

1. Ζήκο Βασίλειο 2. Παπασπηλιοπούλου Σοφία 3. Προυνιά Κωνσταντίνο 4. Σπυριδοπούλου Ειρήνη 5. Χρυσανθοπούλου Αικατερίνη

Υπεύθυνη καθηγήτρια ήταν η φιλόλογος του σχολείου μας κα Αθηνά Γκρίνια.

Τεχνική υποστήριξη: Μπαλάσκας Αθανάσιος

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες, τόσο για την προσπάθεια όσο και για το άριστο αποτέλεσμα!

Τις εργασίες του συνεδρίου παρακολούθησαν οι μαθητές του τμήματος Β4 (συνοδοί καθηγητές Μποζινάκης Νικόλαος, Γούλα Δήμητρα, Μαρίνου Μαρία). Τη διεύθυνση του σχολείου εκπροσώπησε ο υποδιευθυντής κ. Μπαλάσκας Αθανάσιος.

Και του χρόνου!

Δείτε την εργασία των μαθητών ΕΔΩ.