Αγιασμός – Μοίρασμα βιβλίων

Σήμερα στον αύλειο χώρο του σχολείου πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς μόνο με εκπροσώπους των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριών όπως ορίζει η κείμενη νομοθεσία. Η προσέλευση των μαθητών και ο έλεγχος των αυτοδιαγνωστικών τεστ ή των πιστοποιητικών εμβολιασμού ή των πιστοποιητικών νόσησης πραγματοποιήθηκε χωρίς προβλήματα, οι μαθητές χωρίστηκαν σε τμήματα και μοιράστηκαν όσα βιβλία μας είχαν αποσταλεί από το «Διόφαντο». Έχει ήδη γίνει συμπληρωματική παραγγελία και αναμένουμε επιπλέον βιβλία που θα μοιραστούν στους μαθητές που δεν πήραν σήμερα. Στο σχολείο φέτος αναμένεται να φοιτήσουν 370 μαθητές και μαθήτριες. Το ωρολόγιο πρόγραμμα θα αναρτάται στην ιστοσελίδα του σχολείου.
Μπορεί να είναι εικόνα 1 άτομο, στέκεται και εξωτερικοί χώροι
ΚοινοποίησηShare on Facebook