Πρόγραμμα Συμβουλίου της Ευρώπης

Το 1ο ΓΕΛ Αγίας Παρασκευής επιλέχτηκε από το ΥΠ.Π.Ε.Θ. να συμμετάσχει στο Πιλοτικό Πρόγραμμα του Συμβουλίου της Ευρώπης για τους Περιγραφικούς Δείκτες Ικανοτήτων των μαθητών για τη Δημοκρατική Παιδεία.

Στην πιλοτική εφαρμογή του Προγράμματος θα συμμετάσχουν 131 Σχολικές Μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής με τους αντίστοιχους Εκπαιδευτικούς –Συντονιστές και 06 Υπεύθυνοι των Υποστηρικτικών Δομών των Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής. Οι εν λόγω εκπαιδευτικοί θα επιμορφωθούν από επιμορφωτές του Συμβουλίου της Ευρώπης. Η επιμόρφωση θα διαρκέσει δύο ημέρες με αρχή την Τρίτη 14 Φεβρουαρίου 2017.

Εκπρόσωπος του σχολείου μας ορίστηκε η εκπαιδευτικός και υποδιευθύντρια κ. Ναθαλία Κουρεμένου.

ΚοινοποίησηShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *