Κάλαντα στην Στέγη Γερόντων

Σήμερα ολιγομελή αντιπροσωπεία του σχολείου μας αποτελούμενη από τον Διευθυντή κ. Αναστασίου, τον Υποδιευθυντή κ. Μπαλάσκα, τον εκπαιδευτικό κ. Σδράλη, 2 μαθητές και 7 μαθήτριες επισκέφτηκε την Στέγη Γερόντων Ε.Φ.Τ. Αγίας Παρασκευής προκειμένου να ευχηθεί Καλές Γιορτές στους συνανθρώπους μας που φιλοξενούνται εκεί και να τους τραγουδήσει τα κάλαντα. H συγκίνηση ήταν μεγάλη! Ευχαριστούμε θερμά όλη τη σχολική κοινότητα του 1ου ΓΕ.Λ. Αγίας Παρασκευής που συγκέντρωσαν τις 15 κούτες τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης που παραδόθηκαν στην Στέγη. Ιδιαίτερα ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου για την ανταπόκρισή του και κυρίως την πρόεδρο κα Βαρθολομαίου που μερίμνησε για την μεταφορά και παράδοση των τροφίμων που συγκεντρώθηκαν. Επίσης ευχαριστούμε την σχολική μας φύλακα κα Αλεξία που τα συσκεύασε σε κούτες. Η κίνηση αυτή ήταν συμβολική, καθώς η Αγάπη και η Αλληλεγγύη είναι τα ζητούμενα κάθε μέρα του χρόνου! Χρόνια Πολλά!