Διήμερο αφιέρωμα στον Αριστοτέλη

aristsyn

Η Διεύθυνση ΔΕ. Β΄ Αθήνας και η Ελληνογαλλική Σχολή «Ευγένιος Ντελακρουά» διοργανώνουν διήμερο αφιέρωμα για τον Αριστοτέλη, το οποίο περιλαμβάνει την 1η μέρα μαθητικό συνέδριο με θέμα: «Ο Αριστοτέλης στο Λύκειο» και τη 2η μέρα επιμορφωτική ημερίδα για τους εκπαιδευτικούς των σχολικών μονάδων αρμοδιότητας της Δ.Δ.Ε. Β΄ Αθήνας. Το Μαθητικό Συνέδριο θα διεξαχθεί στο Αμφιθέατρο του Γαλλικού Ινστιτούτου, την Παρασκευή, 9 Δεκεμβρίου 2016 και η επιμορφωτική ημερίδα το Σάββατο, 10 Δεκεμβρίου 2016 στις εγκαταστάσεις της Ελληνογαλλικής Σχολής «Ευγένιος Ντελακρουά». Το 1ο ΓΕΛ Αγίας Παρασκευής συμμετέχει με ομάδα πέντε μαθητών (Χρυσανθοπούλου Αικατερίνη, Ζήκος Βασίλειος, Παπασπηλιοπούλου Σοφία, Γιαννοπούλου Πετρούλα, Τσώνης Ελευθέριος) και δύο εκπαιδευτικών (κυρία Γκρίνια, κύριος Μπαλάσκας).

ΚοινοποίησηShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *