Βράβευση για την 3η θέση σε Πανελλαδικό Διαγωνισμό

Σήμερα στην Εθνική Βιβλιοθήκη της Ελλάδος στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος βραβεύτηκαν οι μαθήτριες μας Ανδριάνα Σιλιντζίρη, Ξηραδάκη Άλκηστη, Παπαγεωργίου Διονυσία και ο μαθητής μας Σέχου Μάριο για την 3η Πανελλαδική θέση στο Διαγωνισμό Ψηφιακής Δημιουργίας της Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και του Ινστιτούτου Οδικής Ασφάλειας (Ι.Ο.ΑΣ.) «ΠΑΝΟΣ ΜΥΛΩΝΑΣ».

Δυστυχώς η ημερομηνία και η ώρα διεξαγωγής της βράβευσης δεν βοήθησε τους μαθητές μας να παραβρεθούν, καθώς συμμετείχαν στις προαγωγικές εξετάσεις. Αντ? αυτών το βραβείο παρέλαβε ο Υποδιευθυντής και Υπεύθυνος της δράσης κ. Μπαλάσκας Αθανάσιος. Το μήνυμα που μετέφερε εκ μέρους των μαθητριών/μαθητών του σε όλους τους συγκεντρωμένους ήταν ένα:

Επιλέξτε τη Ζωή!

Υπενθυμίζουμε ότι το σχολείο μας τα τελευταία δύο χρόνια συμμετέχει σε Προγράμματα Κυκλοφοριακής Αγωγής για μαθητές που διοργανώνει ο Δήμος Αγίας Παρασκευής (Τμήμα Παιδείας) και ο Διαδημοτικός Σύνδεσμος για τη Βιώσιμη Ανάπτυξη των Πόλεων-ΣΒΑΠ.

Είναι άλλη μία επιτυχία όχι μόνο του 1ου Γενικού Λυκείου, αλλά όλης της Αγίας Παρασκευής!

Ευχαριστούμε τα στελέχη του ΥΠ.Π.Ε.Θ., τα μέλη του Ινστιτούτου Οδικής Ασφάλειας «ΠΑΝΟΣ ΜΥΛΩΝΑΣ» και τους εργαζόμενους στην Εθνική Βιβλιοθήκη για τη σημερινή βράβευση και φιλοξενία.

Το μεγαλύτερο μπράβο βέβαια πηγαίνει στους «δημιουργούς» μαθητές μας!