Χορευτική ομάδα 1ου ΓΕΛ Αγίας Παρασκευής.

Σήμερα το βράδυ στο αμφιθέατρο του ΕΠΑ.Λ. Αγίας Παρασκευής το σχολείο μας συμμετείχε με πολυπληθή χορευτική ομάδα σε εκδήλωση στα πλαίσια της 13ης Συνάντησης Μαθητικής Δημιουργίας του Δήμου μας. Παρουσιάστηκαν οι χοροί Μαζωμένος» Μυτιλήνης, «Μπαϊντούσκα» Θράκης και «Ζαγαράκια» Κυθήρων και η ομάδα μας απέσπασε το θερμό χειροκρότημα του κοινού. Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριές μας και στην ψυχή αυτής της «παρέας» την καθηγήτριά μας φυσικής αγωγής κα Ελένη Λιναρδή. Συγχαρητήρια και στη φύλακα του σχολείου μας κα Αλεξία Χαροκόπου που πάντα βοηθάει στην προετοιμασία όλων των δράσεων του σχολείου με το δικό της τρόπο, γεγονός που επισήμανε και ο Αντιδήμαρχος Παιδείας κ. Γκόνης. Είμαστε περήφανοι όλοι για το σχολείο μας. Τη σκυτάλη παίρνει τώρα η θεατρική μας ομάδα.