Τελετή παράδοσης της σημαίας

Σήμερα πραγματοποιήθηκε η λιτή τελετή παράδοσης της σημαίας από τον διευθυντή στη σημαιοφόρο του σχολείου παρουσία μόνο εκπροσώπων των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριών (πρόεδροι και αντιπρόεδροι των 5μελών συμβουλίων) τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα ατομικής προστασίας. Παράλληλα σε κάθε τμήμα διαβάστηκε ο πανηγυρικός της ημέρας και δόθηκαν τα αριστεία και τα βραβεία.
Η 28η Οκτωβρίου 1940 είναι μία ημέρα που φέρει ιδιαίτερο βάρος για τη συλλογική μας ταυτότητα, καθώς αντιπροσωπεύει την Ελλάδα της υπερηφάνειας, την Ελλάδα των αξιών, την Ελλάδα των αγώνων, την Ελλάδα της αποδοχής, την Ελλάδα της σύνθεσης.
Αισθανόμαστε όλοι περήφανοι για το έμψυχο διδακτικό και μαθητικό δυναμικό του σχολείου μας.
Και του χρόνου!