Σημαντική Ανακοίνωση!

Μετά από εισήγηση της Διεύθυνσης Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας της Περιφερειακής Ενότητας Β.Τ. Αθηνών ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β? Αθήνας αποφάσισε την προσωρινή αναστολή λειτουργίας του τμήματος Β5 του 1ου ΓΕ.Λ. Αγίας Παρασκευής από 2-10-2020 έως και 14-10-2020, λόγω επιβεβαιωμένου κρούσματος κορωναϊού σε εκπαιδευτικό του ανωτέρω σχολείου. Ως εκ τούτου αρχίζει η εξ αποστάσεως σύγχρονη εκπαίδευση για το συγκεκριμένο τμήμα, σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα που θα εκδοθεί και τις οδηγίες που θα αποσταλούν σε γονείς και κηδεμόνες. Επίσης, ενημερώνουμε ότι ο Δήμος Αγίας Παρασκευής πραγματοποίησε απολύμανση σε όλους τους χώρους του σχολείου την Τρίτη 29/9 ενώ ο συγκεκριμένος εκπαιδευτικός προσήλθε μόνο μία φορά στο σχολείο την προηγούμενη βδομάδα. Το υπόλοιπο σχολείο αύριο θα λειτουργήσει κανονικά.

Ευχόμαστε περαστικά στον καθηγητή μας.