Εισαγωγή υποψηφίων (μαθητών και αποφοίτων) στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση

Αντίστροφη μέτρηση για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2020. Σήμερα στάλθηκαν στα email όλων των γονέων/κηδεμόνων δύο εγκύκλιοι του ΥΠΑΙΘ με θέματα: ? Εισαγωγή υποψηφίων (μαθητών και αποφοίτων) στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση μέσω των πανελλαδικών εξετάσεων ΓΕΛ έτους 2020 με το ΝΕΟ σύστημα.
? Εισαγωγή παλαιών αποφοίτων στην τριτοβάθμια εκπαίδευση μέσω πανελλαδικών Εξετάσεων ΓΕΛ έτους 2020 με το ΠΑΛΑΙΟ σύστημα. Οι εγκύκλιοι αυτοί και κυρίως οι συνημμένοι ΠΙΝΑΚΕΣ έχουν αναρτηθεί στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου. Σύντομα θα πραγματοποιηθεί και ειδική ενημερωτική συζήτηση για τους μαθητές της Γ΄ τάξης. Με νεώτερη εγκύκλιό θα ενημερωθούν οι υποψήφιοι για τον τρόπο, τη διαδικασία και το χρονικό διάστημα υποβολής της Αίτησης-Δήλωσης συμμετοχής στις πανελλαδικές εξετάσεις που θα πραγματοποιηθεί εντός του μηνός Μαρτίου.