Συνέντευξη μαθητών μας στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ

Σήμερα οι μαθητές της Β’ τάξης του σχολείου μας Αντωνέλλος Ιωάννης, Αρτοπούλου Παναγιώτα και Βασιλειάδη Μαριάνθη ήταν καλεσμένοι στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ και στην εκπομπή “Αθλητική Καλημέρα” προκειμένου να μιλήσουν για την βράβευση του σποτ του 1ου Γενικού Λυκείου Αγίας Παρασκευής για την Ψηφιακή Ασφάλεια στο οποίο ήταν βασικοί συντελεστές.

Το διαγωνισμό διοργάνωσε το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων. Ευχαριστούμε θερμά την ΕΡΑ ΣΠΟΡ για την φιλοξενία και τον κ. Γεώργιο Κορμά υπεύθυνο της Γραμμής Βοήθειας Help-Line.gr.

Ακούστε ΕΔΩ τη σημερινή συνέντευξη των μαθητών μας.

Το σποτ που δημιούργησαν μαθητές του τμήματος Β1 είναι το ακόλουθο (οι συντελεστές φαίνονται στο τέλος του βίντεο).

Η επίσημη εκδήλωση βράβευσης των μαθητών θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 11 Φεβρουαρίου στο Υπουργείο Παιδείας.