Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση

ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΗ Την Παρασκευή θα αναρτηθεί νέο πρόγραμμα σύγχρονης εκπαίδευσης για την εβδομάδα από 30/3 έως 3/4 με τη συμμετοχή περισσοτέρων καθηγητών. Στην ασύγχρονη εκπαίδευση έχουν αναρτηθεί μέχρι στιγμής 30 μαθήματα στο e-class (φαίνονται στην φωτογραφία), ενώ στο e-me έχει αναρτήσει μαθήματα ο κύριος Μποζινάκης (Θρησκευτικά) και ο κύριος Ζαχαρίου (Μαθηματικά). Μέχρι στιγμής από τους 353 μαθητές του σχολείου έχουν εγγραφεί στις προτεινόμενες πλατφόρμες ασύγχρονης εκπαίδευσης του ΥΠΑΙΘ οι 170.Τέλος υπάρχουν και αρκετοί συνάδελφοι οι οποίοι μέχρι να ξεπεραστούν οι τεχνικές δυσκολίες του ΠΣΔ έχουν βρει εναλλακτικές μεθόδους επικοινωνίας με τους μαθητές. Ευχόμαστε Χρόνια Πολλά με υγεία για την αυριανή εθνική και θρησκευτική εορτή.