Εργασίες καλοκαιριού 2021

Φέτος το καλοκαίρι πραγματοποιήθηκαν εργασίες συντήρησης στο σχολείο μας με μέριμνα της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Αγίας Παρασκευής. Συγκεκριμένα βάφτηκαν όλα τα κάγκελα του σχολείου, βάφτηκαν οι μπασκέτες και τα στηρίγματα του φιλέ βόλεϊ, ενισχύθηκε η εξωτερική περίφραξη και αναμορφώθηκε η είσοδος της σχολικής βιβλιοθήκης από την οδό Νεαπόλεως. Το κυριότερο όμως από όλα είναι ότι αποδόθηκε μετά από ανακαίνιση μια ακόμα αναγκαία αίθουσα στη σχολική κοινότητα. Μια αίθουσα που θα χρησιμοποιηθεί ως γραφείο του ψυχολόγου του σχολείου, ως αίθουσα εξέτασης των προφορικά εξεταζόμενων μαθητών μας, ως αίθουσα εργασίας των νέων εκπαιδευτικών ομίλων του σχολείου (αστρονομίας, περιβάλλοντος κλπ), ως αίθουσα προετοιμασίας των ολιγομελών ομάδων μαθητικών διαγωνισμών του σχολείου, ως αίθουσα συνεργασίας με συναδέλφους, συμβούλους, συντονιστές κλπ, χωρίς να διαταράσσεται η ομαλή λειτουργία του σχολείου.
Η συνεργασία του προέδρου της Δευτεροβάθμιας Σχολικής Επιτροπής κ. Μπουρλιάσκου με τη Διοίκηση του σχολείου και το Σύλλογο Γονέων είναι αρμονική με αποτέλεσμα συνεχώς να βελτιωνόμαστε προς όφελος μαθητών και εκπαιδευτικών. Τέλος, αναμένουμε αυτήν τη βδομάδα να τοποθετηθεί το προσωπικό καθαριότητας και οι εκπαιδευτικοί που θα καλύψουν τα εναπομείναντα κενά προκειμένου να ξεκινήσει μία εξίσου απαιτητική χρονιά.
ΥΓ: Ευχαριστούμε την κυρία Π.Τ. για τη δωρεά των γραφείων στο σχολείο.