Περίπατος στο Άλσος Βεΐκου

Σήμερα 5 Οκτωβρίου 2022, παγκόσμια μέρα των εκπαιδευτικών, πραγματοποιήθηκε εκδρομή του σχολείου μας στο Άλσος Βεΐκου προκειμένου να εορταστεί η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Οι μαθητές και οι μαθήτριες μας αθλήθηκαν στις εγκαταστάσεις του πάρκου, ενώ παράλληλα πραγματοποιήθηκε και φιλικός αγώνας ποδοσφαίρου μεταξύ του σχολείου μας και του 13ου ΓΕ.Λ. Περιστερίου που έληξε με σκορ 5-2 υπέρ της ομάδας μας (τέσσερα γκολ σημείωσε ο Κατσιγίνης και ένα ο Πουλιάσης ). Η συμπεριφορά των μαθητών ήταν υποδειγματική και η επιστροφή στο σχολείο έγινε χωρίς προβλήματα. Συγχαρητήρια σε όλους και ιδίως στην καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κα Άννα Σαμοΐλη που οργάνωσε τον φιλικό αγώνα και τις λοιπές αθλητικές δραστηριότητες.