Επίσκεψη στην φαρμακοβιομηχανία ΒΙΑΝΕΞ

Στις 17 Ιανουαρίου 2018 τα τμήματα θετικού προσανατολισμού της Γ? Λυκείου στο πλαίσιο διδασκαλίας των μαθημάτων της Βιολογίας και Χημείας, πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στην φαρμακοβιομηχανία ΒΙΑΝΕΞ. Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις αποθήκευσης των πρώτων υλών, καθώς και στα εργαστήρια παρασκευής των φαρμάκων. Διδάσκοντες Βιολογίας και Χημείας : Ταράτσα Ασημίνα, Καϊσίδης Μιχάλης. Συνοδοί καθηγητές : Πλέγας Θεοφάνης, Σαραντόπουλος Ιωάννης. Ευχαριστούμε τους μαθητές μας για την άψογη συμπεριφορά τους σε όλα τα στάδια της επίσκεψης. Ευχαριστούμε επίσης τους εργαζόμενους της φαρμακοβιομηχανίας ΒΙΑΝΕΞ για την ξενάγηση και την φιλοξενία. Η λήψη φωτογραφιών στους χώρους παρασκευής των φαρμάκων απαγορεύεται αυστηρά.