Το “Ολοκαύτωμα και οι Έλληνες Εβραίοι”

Το σχολείο μας συμμετείχε στον μαθητικό διαγωνισμό δημιουργίας βίντεο με θέμα το «Ολοκαύτωμα και οι Έλληνες Εβραίοι». Η αρμόδια Επιτροπή αξιολόγησε τα υποβληθέντα έργα με βάση τη συνάφειά τους με το θέμα, την πρωτοτυπία τους, την αισθητική τους απόδοση και τους τεθέντες στόχους.

Στις υποψηφιότητες οι οποίες εγκρίθηκαν να συμμετάσχουν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα και να μεταβούν, συνοδεία καθηγητών, στο Κρατικό Μνημείο και στο Μουσείο του Άουσβιτς στην Πολωνία τον Ιούνιο του 2016 είναι οι κάτωθι περιλαμβάνεται και η ομάδα του σχολείου μας.

Συγχαρητήρια στους μαθητές Κοροβέση Χάρη, Τσακίρη Κατερίνα και Χατζόπουλο Πέτρο, καθώς και στην υποδιευθύντρια μας κυρία Γκρίνια Αθηνά που καθοδήγησε τα παιδιά.

Όλοι θα επισκεφτούν την Πολωνία από 27/6/2016 έως 29/6/2016.

Δείτε το βίντεο των μαθητών ΕΔΩ.