8ος Διαγωνισμός Ελληνόφωνων Ιστοτόπων

Ενημέρωση 1

Η ιστοσελίδα του 1ου Γενικού Λυκείου Αγίας Παρασκευής προκρίθηκε στις 10 καλύτερες ελληνικές εκπαιδευτικές ιστοσελίδες στον 8ο Διαγωνισμό Ελληνόφωνων Ιστοτόπων.

Στην Β΄φάση του διαγωνισμού και στην κατηγορία Γενικά Λύκεια, ΕΠΑΛ, ΕΚ, ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής, Δημόσια, Ιδιωτικά ΙΕΚ, ΕΠΑΣ, ΟΑΕΔ προκρίθηκαν 10 ιστοσελίδες. Στη Γ΄φάση προκρίνονται 4 ιστοσελίδες και ο τελικός νικητής θα αναδειχθεί κατά τις εργασίες του 9ου Πανελλήνιου Συνεδρίου των Εκπαιδευτικών για τις Τ.Π.Ε., που θα πραγματοποιηθεί στη Σύρο από 28 έως 30 Απριλίου 2017.

Ενημέρωση 2

Στην πρώτη του συμμετοχή στον Πανελλαδικό Διαγωνισμό Ελληνόφωνων Ιστοτόπων, το σχολείο μας κατατάχτηκε στην 6η θέση Πανελλαδικά και βραβεύτηκε με ειδικό έπαινο.

Ήταν το μοναδικό σχολείο στη Β? Αθήνας που διακρίθηκε και και φυσικά το μοναδικό στο Δήμο Αγίας Παρασκευής. Στο διαγωνισμό συμμετείχαν 250 ιστότοποι.

Δημιουργός και συντηρητής της ιστοσελίδας του σχολείου μας είναι ο εκπαιδευτικός Μπαλάσκας Αθανάσιος, Φυσικός Ραδιοηλεκτρολόγος.

Δείτε τα τελικά αποτελέσματα ΕΔΩ.