Ημερίδα στο ΥΠ.Π.Ε.Θ.

Στο πλαίσιο υλοποίησης του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Comenius Regio 2013 ? 2015 με τίτλο: «Εκφοβισμός των Εφήβων: Τρόποι πρόληψης και αντιμετώπισης στο σχολικό περιβάλλον Ελλάδας και Κύπρου», καθώς και στο πλαίσιο νέων καινοτόμων δράσεων που θα αναλάβει η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας με βάση  το παραπάνω θέμα, ο Διευθυντής Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας κ. Αθανάσιος Φαλούκας διοργάνωσε τη Δευτέρα 7 Μαρτίου 2016 εκπαιδευτική ημερίδα με θέμα τον Σχολικό Εκφοβισμό, στο χώρο του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και  Θρησκευμάτων, στην αίθουσα  Jacqueline de Romilly.

Το 1ο ΓΕΛ Αγίας Παρασκευής από φέτος συμμετέχει ενεργά στο πρόγραμμα και ήταν εκεί με δύο καθηγητές (επικεφαλής της Ομάδας Δράσης Πρόληψης ορίστηκε η Υποδιευθύντρια κυρία Κουρεμένου και μέλος ορίστηκε ο κύριος Μπαλάσκας Αθανάσιος) και τρεις μαθητές (Μποζινάκη Μαρία Ελένη, Κατερίνα Τσακίρη και Τσώνη Λευτέρη).

Φωτογραφίες: Μπαλάσκας Αθανάσιος