Μαθητικός διαγωνισμός φωτογραφίας

Το Σάββατο 5 Μαρτίου 2016, στην αίθουσα Λόγου στη Στοά του Βιβλίου πραγματοποιήθηκε η τελετή απονομής του Μαθητικού Διαγωνισμού Φωτογραφίας με θέμα: «Η πόλη μου, μια πόλη γεμάτη ζωή». Τις φωτογραφίες των μαθητών αξιολόγησαν ο σκηνοθέτης Νίκος Γιαννόπουλος, η φωτογράφος ? φωτορεπόρτερ Μάρω Κουρή και ο Διευθυντής φωτογραφίας Αργύρης Θέος.

Το 1ο ΓΕΛ Αγίας Παρασκευής συμμετείχε στο διαγωνισμό με 20 φωτογραφίες και τους μαθητές: Χρήστο Βλάχο, Γιώργο Μαντζιώκα, Δέσποινα Ξαφά, Ιωσηφίνα Θώμου, Πάνο Μπερτζελέτο, Βίκτορα Καρακατσάνη. Υπεύθυνη καθηγήτρια για το διαγωνισμό ήταν η Υποδιευθύντρια Ναταλία Κουρεμένου.

Από τις συμμετοχές μας διακρίθηκαν 3 φωτογραφίες των μαθητών Χρήστου Βλάχου, Γιώργου Μαντζιώκα, Δέσποινας Ξαφά.

Δείτε όλες τις φωτογραφίες των παιδιών.