ΧΟΡΗΓΙΑ ΑΠΙΝΙΔΩΤΗ

Ευχαριστούμε θερμά γνωστό νοσηλευτικό ίδρυμα για τη προσφορά ενός απινιδωτή στο σχολείο μας. Ο απινιδωτής αποτελεί ένα «δώρο ζωής» και ένα βήμα προς την προώθηση της ασφάλειας και της προστασίας των μελών της σχολικής κοινότητας. Η παροχή αυτού του εξοπλισμού στο σχολείο μας επιτρέπει να διασφαλίσουμε ότι θα έχουμε κατάλληλα μέσα για να αντιδράσουμε γρήγορα και αποτελεσματικά σε έκτακτες καταστάσεις υγείας που αφορούν το καρδιαγγειακό μας σύστημα.

Συγκεκριμένα, ο απινιδωτής είναι ιατρική συσκευή, η οποία σε συνεργασία με καρδιοπνευμονική αναζωογόνηση μπορεί να ανατάξει μια θανατηφόρα καρδιακή αρρυθμία. Αυτό επιτυγχάνεται μέσω ενός ηλεκτρικού σοκ.

Οι γυμναστές του σχολείου μας έχοντας εμπειρία στη χρήση του θα κάνουν σχετική ενημέρωση και στα υπόλοιπα μέλη του Συλλόγου Διδασκόντων.

Ευχαριστούμε για ακόμα μια φορά τον μαθηματικό μας κ. Αθανάσιο Σδράλη, διότι με τις ενέργειές του επετεύχθη αυτή η χορηγία που ενισχύει σημαντικά τον εξοπλισμό του σχολείου.

Ευχή όλων είναι να μην υπάρξει ανάγκη να χρησιμοποιηθεί η συσκευή, η αξία όμως μιας ζωής που θα σωθεί με την χρήση της είναι ανυπολόγιστη!