Προσκόμιση δικαιολογητικών εγγραφής/επανεγγραφής

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες.

Σας υπενθυμίζουμε ότι για να ολοκληρωθεί η εγγραφή/επανεγγραφή των μαθητών/τριών στο σχολείο μας για το σχολικό έτος 2022-2023 πρέπει μέχρι την έναρξη των μαθημάτων στις 12 Σεπτεμβρίου 2022 να προσκομίσετε δια ζώσης ή ηλεκτρονικά τα εξής δικαιολογητικά:

1. Το έγγραφο στο οποίο αναγράφεται η σχολική μονάδα τοποθέτησης του/της μαθητή/τριας από το e-eggrafes. Τα αποτελέσματα κατανομής των μαθητών/τριών είναι ορατά μέσω της επιλογής «Οι αιτήσεις μου».
  2. Τις υπεύθυνες δηλώσεις περί κηδεμονίας και από τους δύο γονείς.
  3. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας (ΑΔΥΜ) των μαθητών/τριών ΜΟΝΟ για την Α τάξη. Το ΑΔΥΜ είναι απαραίτητο για την ολοκλήρωση της εγγραφής και για τη συμμετοχή των μαθητών/τριων στο μάθημα της φυσικής αγωγής. Ισχύει για 3 σχολικά έτη.

Για τους ελάχιστους που δεν έχουν προβεί σε ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής, παρακαλούμε να ενημερώνονται από την ιστοσελίδα https://e-eggrafes.minedu.gov.gr  για το πότε θα πραγματοποιηθεί η Β’ φάση υποβολής.

Όποιος έχει στείλει τα παραπάνω δικαιολογητικά να ΑΓΝΟΗΣΕΙ την ανακοίνωση.

Ευχόμαστε μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά.