Συμμετοχή στο 2ο Μαθητικό Συνέδριο Έρευνας και Επιστήμης (ΕΚΕΦΕ Δημόκριτος)

Είναι μεγάλη τιμή για το σχολείο μας που για δεύτερη συνεχόμενη φορά η επιστημονική μας εργασία με τίτλο «Διαχείριση θέρμανσης σχολικής μονάδας με τη βοήθεια του μικροελεγκτή Arduino» έγινε αποδεκτή ως προφορική παρουσίαση στο 2ο Μαθητικό Συνέδριο Έρευνας και Επιστήμης που θα πραγματοποιηθεί από 30/11/2018 έως 2/12/2018 στο Δημόκριτο. Υπενθυμίζω ότι το συγκεκριμένο μαθητικό συνέδριο είναι με κριτές και συνδιοργανώνεται από το ΥΠ.Π.Ε.Θ., από την Ε.Λ.Μ.Ε. ΠΡΟΤΥΠΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ, από το ΕΘΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΡΕΥΝΑΣ ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ, από το ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ και από το ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.
Η ομάδα μας φέτος αποτελείται από τους μαθητές Λιολίτσα Ιωάννη, Νικολόπουλο Δημήτριο, Μενουδάκο Μιχάλη και τους εκπαιδευτικούς Μπαλάσκα Αθανάσιο, Φυσικό Ραδιοηλεκτρολόγο-Υποδιευθυντή του 1ου ΓΕ.Λ. Αγίας Παρασκευής και Ασημακόπουλο Χρήστο-Μαθηματικό. Ευχόμαστε επιτυχία στην ομάδα μας!