Διδακτική επίσκεψη στο Πανεπιστήμιο Πειραιά

Σήμερα 7/4/2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες των δύο τμημάτων Προσανατολισμού Οικονομίας και Πληροφορικής του σχολείου μας με τους συνοδούς καθηγητές Ε. Ψυρρή και Ι. Σαραντόπουλο περιηγήθηκαν στους χώρους του Πανεπιστημίου Πειραιά. Παρακολούθησαν αναλυτική παρουσίαση των 10 τμημάτων καθώς και τις προοπτικές επαγγελματικής σταδιοδρομίας μετά την αποφοίτησής τους από αυτές. Από το Πανεπιστήμιο Πειραιά την παρουσίαση επιμελήθηκαν ο σύμβουλος σταδιοδρομίας κ. Ανδρόνικος Καλλίρης και η συνεργάτης του Γραφείου Διασύνδεσης κ. Όλγα Σιδέρη. Επιπλέον, οι μαθητές παρακολούθησαν και μια πολύ ενδιαφέρουσα διάλεξη από τον Καθηγητή Πολλάλη Γιάννη και την Επίκουρη Καθηγήτρια Καραδημητροπούλου Αικατερίνη-Ευφραιμία του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης του Πανεπιστημίου Πειραιώς.