Εγκύκλιος παράλληλης στήριξης-ΕΒΠ-ΣΝ 2023-2024

Σας ενημερώνουμε ότι εκδόθηκε εγκύκλιος με θέμα «Εγκύκλιος προϋποθέσεων και διαδικασιών: α) για την έγκριση παράλληλης στήριξης συνεκπαίδευσης από εκπαιδευτικό, β) για την έγκριση στήριξης από Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό και γ) για την έγκριση στήριξης από Σχολικό Νοσηλευτή, μαθητών/τριών για το διδακτικό έτος 2023-2024.»

Όσοι γονείς ενδιαφέρονται πρέπει να υποβάλλουν αίτηση στο σχολείο με όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά μέχρι τις 30/6/2023 και εκ νέου από την Παρασκευή 01/09/2023 έως και Παρασκευή 20/10/2023.

Κατά τις ημερομηνίες αυτές οι γονείς οφείλουν να έχουν καταθέσει το σύνολο των απαραίτητων δικαιολογητικών. Μετά το πέρας των ημερομηνιών αυτών δεν κατατίθεται κανένα δικαιολογητικό ακόμα και αν αυτό έχει εκδοθεί εμπρόθεσμα.