13η Συνάντηση Μαθητικής Δημιουργίας

Η συμμετοχή του σχολείου μας στην 13η Συνάντηση Μαθητικής Δημιουργίας «ΕΙΡΗΝΗ» του Δήμου Αγίας Παρασκευής. -Σάββατο 6/4/19, Δευτέρα 8/4/19 και Τετάρτη 10/4/19 κατά τις ώρες του φεστιβάλ, στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου Γενικού Λυκείου Αγίας Παρασκευής: Έκθεση εικαστικών Υπεύθυνη καθηγήτρια κα Μαρκογιαννάκη-Εικαστικών. -Κυριακή 7 Απριλίου, ώρα 17.45, στην κεντρική πλατεία Αγίας Παρασκευής: Παραδοσιακοί χοροί «Μαζωμένος» Μυτιλήνης, «Μπαϊντούσκα» Θράκης, «Ζαγαράκια» Κυθήρων από την χορευτική ομάδα του σχολείου. Υπεύθυνη καθηγήτρια κα Λιναρδή-Φυσικής Αγωγής.
-Τετάρτη 10 Απριλίου, ώρα 20.00, στο 2ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής: Θεατρική παράσταση «Blackout» του 1ου & 4ου ΓΕ.Λ. Αγίας Παρασκευής. Συντελεστές στην αφίσα.