ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΤΟΥ 1ου ΓΕΛ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΣΤΟ 9ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ETWINNING

Στο πλαίσιο του 9ου Πανελλήνιου Συνεδρίου eTwinning για την Αξιοποίηση των Τεχνολογιών, της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας που πραγματοποιείται στην Σύρο από τις 20.10.23 έως 22.10.23, οι εκπαιδευτικοί του 1ου ΓΕΛ Αγίας Παρασκευής Ασημίνα Ταράτσα κλ. ΠΕ88.01,  Μαρία Ελένη Σωτηρίου κλ. ΠΕ05 και ο Διευθυντής του 1ου ΕΠΑΛ Αγίας Παρασκευής κ. Αθανάσιος Μπαλάσκας κλ. ΠΕ04.01, εισηγήθηκαν σήμερα Σάββατο 21.10.23 το θέμα : «Αθλητικός Τουρισμός και Διεθνές Εμπόριο» Καινοτόμο συνεργατικό πρόγραμμα με τη χρήση ΤΠΕ.

Το 1ο ΓΕΛ Αγίας Παρασκευής αποτελεί επί σειρά ετών μέλος της eTwinning κοινότητας για τα σχολεία της Ευρώπης κι έχει βραβευτεί από την ευρωπαϊκή επιτροπή του  eTwinning με την ετικέτα eTwinning School Label.

Εκφράζουμε τις ευχαριστίες μας σε όσους συνέβαλαν στην υλοποίηση των δράσεων eTwinning, τους Διευθυντές του σχολείου και κυρίως τους μαθητές και μαθήτριες. Ευχαριστούμε θερμά τους διοργανωτές του συνεδρίου για την δυνατότητα που μας έδωσαν για τη προβολή και δημοσιοποίηση του έργου μας.