Θεατρική Ομάδα 1ου – 2ου ΕΠΑΛ και 1ου & 4ου Γενικού Λυκείου

Τετάρτη 11 Οκτωβρίου και ώρα 14:30-16:30 στο αμφιθέατρο των 1ου – 2ου ΕΠΑΛ Αγαπητοί μαθητές και γονείς,

Ο Δήμος Αγ. Παρασκευής και το τμήμα Παιδείας θα υλοποιήσει και φέτος το πρόγραμμα των θεατρικών ομάδων στα σχολεία. Τα μαθήματα των θεατρικών ομάδων προσφέρονται ΔΩΡΕΑΝ σε όλους, μαθητές-μαθήτριες των σχολείων μας, με τη στήριξη των Συλλόγων Γονέων των σχολείων μας. Η κορύφωση των θεατρικών ομάδων θα είναι η παρουσίαση των θεατρικών παραστάσεων στο 17ο Μαθητικό Φεστιβάλ του Δήμου που πλέον αποτελεί θεσμό της πόλης μας.

• Για τα λύκεια υπάρχουν διαλυκειακές ομάδες και φέτος θα έχουμε και πάλι τη θεατρική ομάδα των 1ου – 2ου ΕΠΑΛ και 1ου & 4ου Λυκείου με θεατρολόγο τη Σοφία Αθανασοπούλου.
  • Η πρώτη συνάντηση της θεατρικής ομάδας θα γίνει την Τετάρτη 11 Οκτωβρίου και ώρα 14:30-16:30 στο αμφιθέατρο των 1ου – 2ου ΕΠΑΛ. Στην πρώτη συνάντηση της ομάδας θα καθορισθούν όλες οι λεπτομέρειες των μαθημάτων.
  • Προσκαλούμε μαθητές/ήτριες που επιθυμούν, να συμμετέχουν στα μαθήματα της θεατρικής ομάδας.
Ευχαριστούμε Για το ΔΣ της Ένωσης