Τελετή αποφοίτησης των μαθητών/τριών της Γ’ τάξης

Σας ενημερώνουμε πως η τελετή αποφοίτησης των μαθητών/τριών της Γ’ τάξης θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 23 Ιουνίου στις 8.00 μμ. Στην τελετή μπορούν να παρευρεθούν όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, όλες οι μαθήτριες/τές της Γ’ Λυκείου, οι γονείς/κηδεμόνες τους και το προσωπικό του σχολείου. Κατά τη διάρκεια αυτής, θα τηρηθούν όλα τα υγειονομικά μέτρα προστασίας που ισχύουν κατά του covid-19. Όλοι οι παρευρισκόμενοι θα πρέπει να φοράνε μάσκα προστασίας και να τηρούν τις αποστάσεις, ενώ σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας για τις αποφοιτήσεις, υποχρεούνται να φέρουν μαζί τους είτε δήλωση αρνητικού self-test, είτε δήλωση rapid – test, είτε πιστοποιητικό εμβολιασμού (εάν έχουν εμβολιαστεί), είτε αν έχουν νοσήσει, πιστοποιητικό βεβαίωσης νόσησης (2 μήνες μετά τη νόσηση και έως 9 μήνες).