Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Σήμερα στον αύλειο χώρο του σχολείου πραγματοποιήθηκε Χριστουγεννιάτικη γιορτή. Για το Θεολογικό περιεχόμενο της γιορτής των Χριστουγέννων μίλησε ο καθηγητής του σχολείου μας κ. Σαραντινός Νικόλαος (ΠΕ01-Θεολόγος), ενώ στη συνέχεια η χορωδία του σχολείου τραγούδησε τα κάλαντα και άλλα τραγούδια. Ευχαριστούμε τη μαθήτρια Μαγγανά Ελένη για την παρουσίαση της γιορτής, τους/τις μαθητές/μαθήτριες Νικηφόρο Μαραϊδώνη, Δημήτρη Μισουρίδη, Κωνσταντίνο Μπάρκα, Μαρία-Μυρτώ Σταυροπούλου, Βαλίεβα Καρίνα, Σούρια Σαρασβάτη, Γάλλου Χρίστινα που συμμετείχαν στην ορχήστρα, τη μαθήτρια Μπαρώνη Αντωνία για την ανάγνωση των κειμένων, όλα τα παιδιά της χορωδίας και βεβαίως τους εκπαιδευτικούς Σαραντινό Νικόλαο και Ασημακόπουλο Χρήστο για την προετοιμασία της γιορτής!