Πρόγραμμα Εκδηλώσεων 2/10/2017

• 2 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ (ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ)
  • 09.00- 10.00: Ομιλία και συζήτηση σχετικά με το σκάκι από την κυρία ‘Αννα-Μαρία Μπότσαρη (Ολυμπιονίκη και Παγκόσμια πρωταθλήτρια)
  • 10.15-11.00: Προβολή ντοκιμαντέρ ή ταινίας σχετικά με τον αθλητισμό, τους Ολυμπιακούς Αγώνες και την υγεία.
  • 11.15-12.00:Προβολή ντοκιμαντέρ ή ταινίας σχετικά με τον αθλητισμό, τους Ολυμπιακούς Αγώνες και την υγεία.
  • ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
  • 1. Στο μπάσκετ θα παίξουν ομάδες 3 ατόμων στο μισό γήπεδο (οι υπόλοιποι θα είναι αναπληρωματικοί). Ο μέγιστος χρόνος παιχνιδιού θα είναι τα 20 λεπτά μεικτού χρόνου. Η ομάδα που θα φτάσει πρώτη τους 11 πόντους κερδίζει τον αγώνα ανεξάρτητα με το χρόνο του παιχνιδιού.
  • 2. Στο βόλει θα παίξουν ομάδες των 5 ή και λιγότερων ατόμων. Το κάθε σετ κερδίζεται στους 15 πόντους. Η ομάδα που θα φτάσει πρώτη τα 2 σετ θα είναι η νικήτρια.
  • 3. Στο ποδόσφαιρο θα παίξουν ομάδες των 5 ή 4 ατόμων (αν μία ομάδα δεν συμπληρώνει 5). Ο μέγιστος χρόνος παιχνιδιού θα είναι τα 15 λεπτά μεικτού χρόνου. Σε περίπτωση ισοπαλίας θα δοθεί παράταση μέχρι κάποια ομάδα να σκοράρει.
  • 4. Όταν πριν από κάποιον αγώνα δεν συγκροτηθεί ομάδα λόγω της συμμετοχής των μαθητών σε άλλο άθλημα, αυτή θα αποκλείεται από τη συνέχεια των προκριματικών.

• 5. Οι μαθητές της Α’ τάξης που δεν προσκόμισαν εγκαίρως ΑΔΥΜ δεν συμμετέχουν στους αγώνες.
  • 6. Τα ζευγάρια που θα αγωνιστούν προέκυψαν μετά από κλήρωση