Πρόβα “ΟΛΥΜΠΙΑ ΕΝ ΔΙΩ 2017”

Η δεύτερη μέρα της συμμετοχής του σχολείου μας στα: “ΟΛΥΜΠΙΑ ΕΝ ΔΙΩ 2017”, τη Διεθνή Νεανική Συνάντηση Αρχαίου Δράματος, Μουσικής και Αθλητισμού, περιελάμβανε γενική πρόβα στο αρχαίο θέατρο του Δίου, στο οποίο αύριο στις 10.30 π.μ. θα παρουσιάσουμε μαζί με άλλα τέσσερα σχολεία του Δήμου Αγίας Παρασκευής τη ΜΟΥΣΙΚΟΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ στην Αρχαία Ελληνική και την Ελληνική Νοηματική «Περί Έρωτος στο Σπήλαιο».

Πρόκειται για τη διασχολική σύμπραξη του: -Γενικού Λυκείου Κωφών & Βαρηκόων Αγίας Παρασκευής Αττικής -Εκκλησιαστικού ΓΕΛ Ριζαρείου Σχολής -1ου ΓΕΛ Αγίας Παρασκευής -3ου ΓΕΛ Αγίας Παρασκευής -3ου Γυμνασίου Αγίας Παρασκευής

Συμμετέχουν οι μαθητές της περσινής Γ΄Λυκείου: Αθανάσιος Τσουκνίδας , Λευτέρης Μανωλαράκης και Πάνος Μπερτζελέτος.

Υπεύθυνος καθηγητής: Χρήστος Ασημακόπουλος.