Τηλεμαραθώνιο Αγάπης «Εμβολιάζουμε ? προστατεύουμε»

Ο Δήμος Αγίας Παρασκευής συμμετέχει στον Τηλεμαραθώνιο Αγάπης «Εμβολιάζουμε ? προστατεύουμε» που διοργανώνει η Ελληνική Εθνική Επιτροπή της Unicef σε συνεργασία με την ΕΡΤ. Ο Τηλεμαραθώνιος έχει βασικό στόχο να μη μείνει κανένα παιδί στην Ελλάδα και στον κόσμο χωρίς την προστασία των εμβολίων.

Το 1ο Γενικό Λύκειο Αγίας Παρασκευής ανταποκρινόμενο στο κάλεσμα του Δήμου Αγίας Παρασκευής άνοιξε «κουμπαρά» και με το σύνθημα «Ένα ευρώ-Μια ζωή» συγκέντρωσε ένα χρηματικό ποσό το οποίο παραδόθηκε στο Δήμο Αγίας Παρασκευής , από αντιπροσωπεία της μαθητικής κοινότητας που αποτελούνταν από ένα εκπρόσωπο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων (κα Παπαδούλη), έναν εκπρόσωπο του Συλλόγου Διδασκόντων (κα Ταράτσα) και εκπροσώπους του 15μελούς μαθητικού συμβουλίου (Ξυδιάς Κωνσταντίνος-Γ? τάξη, Τσάντζαλος Ιωάννης Β? τάξη, Χριστόπουλος Γεώργιος Α? τάξη) .